Pudderdåserne Jubilæum T-Zone Peeling

Pudderdåserne Jubilæum T-Zone Peeling

T-Zone Peeling med 2 % salicylsyre har været Pudderdåsernes bedst sælgende produkt i 10 år. Så for at fejre vores 10 års jubilæum i 2024, har vi et godt tilbud på jeres favorit i en fødselsdagsemballage.

Indlæser...

Få en e-mail, når varen er på lager igen.

T-Zone Peeling er en mild vandbaseret eksfoliering, der trods navnet IKKE skal vaskes af, men bliver på huden for at virke. Den eksfolierer effektivt hudens overflade, renser porerne i dybden og forbedrer hudens cellefornyelse. Både hudens udseende og funktion bliver forbedret markant, især hvis du lider af forstørrede porer, urenheder eller bumser. T-Zone Peeling er særligt velegnet til dig, som måske har problemer med hudorme og bumser, men selv sarte hudtyper kan bruge den i hele ansigtet en eller to gange dagligt. Husk altid at trappe langsomt op, hvis du bruger T-Zone Peeling for første gang.

Brug creme ovenpå T-Zone Peeling efter behov. Hvis din hud er meget fedtet, kan du med fordel nøjes med T-Zone Peeling. Beskyt dig mod solen, når du bruger T-Zone Peeling, da huden kan blive mere følsom. T-Zone Peeling er uden parfume.

Brug T-ZONE PEELING en eller to gange dagligt på ren hud. Produktet må IKKE vaskes af, men skal blive på huden. Brug serum eller creme ovenpå T-ZONE PEELING efter behov. Meget fedtet hud kan med fordel nøjes med T-ZONE PEELING.

Aqua.
Ethylhexyl Stearate.
Glycerin.
Salicylic Acid.
Cetearyl Olivate.
Dimethicone.
Sorbitan Olivate.
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer.
Phenoxyethanol.
Paraffin.
Citric Acid.
Dextrin.
Polydextrose.
Glyceryl Stearate.
Amylopectin.
Niacinamide.
Dimethiconol.
Benzoic Acid.
Cetyl Palmitate.
Sorbitan Palmitate.
Stearic Acid.
Palmitic Acid.
Cera Microcristallina.
Dehydroacetic Acid.
Ethylhexylglycerin.
Copernicia Cerifera Cera.

KEY INGREDIENTS 

MICELLAR CLEANSING WIPES er effektive, men milde, og respekterer derfor hudens naturlige fugtbalance, hvilket gør dem velegnede til daglig brug.

MultiMoist

MultiMoist indeholder en blanding af fructooligosaccharider, et aktiv som kommer fra sukkerroer. MultiMoist forstærker effekten af ​​D-vitamin, forbedrer hudens fugt- og glathed, og giver huden et smukt jævnt udseende.

D-Panthenol

D-Panthenol er et næringsstof fra B-vitaminfamilien. Den hjælper med at håndtere de negative effekter som oxidativt stress kan have på vores hud - såsom rødme, fine linjer, tør hud m.m.

D-Panthenol hjælper med at nære og tilføre fugt til huden, så hudbarrieren boostes og ældningsprocessen forsinkes. 

Pantothensyre (også kendt som vitamin B5) styrker ​​hudens ydre barriere, ved at tilføre næringsstoffer til hudcellerne. Denne form for vitamin B5 trænger let ind i huden, hvilket gør det muligt at fremme genopbygningen af hudcellerne.

PUDDERDåSERNE

Kunde bedømmelser

0

Samlet vurdering

No reviews yet

Produktanmeldelser håndteres af en tredjepart for at verificere ægthed og overholdelse af vores Retningslinjer for bedømmelser og anmeldelser.

Customer reviews

Skriv en anmeldelse

Du anmelder: Pudderdåserne Jubilæum T-Zone Peeling
Ingen filer valgt
Indlæser...

Din anemldese er sendt til godkendelse